Binnenkort bestaat Kingfisher marketing 15 jaar! Tijd om de slingers boven te halen én terug te blikken op de afgelopen periode. Bestuurder Tamara haalt herinneringen op en deelt de meest memorabele momenten. Een terugblik op 15 jaar Kingfisher marketing.

Service, professionaliteit en vakkennis
Het begon allemaal in 2009. Toen startte Tamara haar eigen marketingbedrijf op vanuit haar huis in Genk. Of het een kinderdroom was om een eigen zaak op te richten? “Eigenlijk niet. Door mijn werk bij bedrijven zoals Vasco en A.Vogel heb ik een diepgaand inzicht in de marketingwereld gekregen. Toen ik nog in dienst was als marketing manager, merkte ik dat ik de service, professionaliteit en vakkennis van de bureaus waarmee ik samenwerkte, kon overtreffen. Dat gaf me de moed om mijn eigen bedrijf op te starten.”
“Ik wilde meer service, professionaliteit en vakkennis bieden dan de bureaus waar ik als werknemer mee samenwerkte. Daarom startte ik mijn eigen bedrijf op.”
TAMARA BERGMANS
Start als ‘demarketingafdeling’
Zo werd Kingfisher marketing (toen nog ‘demarketingafdeling’) geboren. “We gingen niet over één nacht ijs. Samen met mijn man Bart besprak ik de risico’s,” herinnert Tamara zich. We deden grondige research en schreven een strategisch plan uit. “In 2011 nam ik mijn eerste medewerker aan en vanaf dat moment zijn we verder blijven groeien.”
De juiste mensen vinden
Een eigen bedrijf, dat brengt de nodige uitdagingen met zich mee. Het is soms een hobbelig parcours. Tamara vertelt: “We begonnen net na de bankencrisis, een uitdagende tijd om een bedrijf op te starten,” geeft Tamara toe. “Veel organisaties schroefden hun marketinguitgaven terug. We moesten doorzetten en er blijven in geloven. Met vallen en opstaan.”
Een andere uitdaging was het vinden van de juiste mensen die onze waarden en bedrijfscultuur delen. “Nu hebben we een team dat volledig achter die waarden staat. Klanten, collega’s en ikzelf kunnen ten alle tijden op elkaar rekenen.”
De coronacrisis vormde een ander struikelblok. “We werden echt door elkaar geschud. Klant na klant belde om hun activiteiten uit te stellen of stop te zetten. Dat was heel ontnuchterend, maar we zijn blijven doorgaan en zijn er sterker uitgekomen.”
“Een van de grootste uitdagingen was het vinden van de juiste mensen die onze waarden delen. Dat is ondertussen gelukt. We hebben een team dat volledig achter onze visie staat.”
TAMARA BERGMANS

Groeiambities met nieuwe naam
Voor Tamara is groei nooit een doel op zich geweest. Ze focust liever op tevreden klanten en gelukkige collega’s. “Het allerbelangrijkste is dat klanten en collega’s tevreden zijn met de samenwerking. We streven daarom naar gefundeerde groei, met respect voor onze waarden en normen, zowel voor ons bedrijf, onze klanten als voor onze medewerkers.”
Met die visie in het achterhoofd veranderden we in 2019 onze naam van ‘demarketingafdeling’ naar ‘Kingfisher marketing’.
“De naam ‘demarketingafdeling’ was te eng, vooral omdat onze internationale klanten het niet begrepen”, vertelt Tamara. “Daarom kozen we bewust voor een Engelstalige bedrijfsnaam. Eentje die de lading meer dekt. We doen veel meer dan alleen communicatie uitwerken. De nieuwe naam symboliseert onze bredere visie en onze internationale ambities.”
“We kozen bewust voor een Engelstalige naam, eentje die de lading meer dekt. ‘Kingfisher marketing’ symboliseert onze bredere visie en onze internationale ambities."
TAMARA BERGMANS


Van bescheiden bureau tot volledige verdieping
In 2013 ruilde Tamara haar bureau van 16m² in voor een kantoor in het centrum van Genk met een oppervlakte van 100m². Er kwamen geleidelijk aan steeds meer collega’s bij en ook dat kantoor werd te klein. In 2022 verhuisden we daarom naar een grotere locatie op de Jaarbeurslaan.
"We gingen van een bescheiden 100 m² naar een indrukwekkende 324 m². Het nieuwe pand weerspiegelt onze groei en onze ambities voor de toekomst.”
TAMARA BERGMANS

Sterk teamwerk
Waar Tamara het meest trots op is? Het team. “De Kingfishers – zoals we ons team noemen – heb ik zien groeien, niet alleen professioneel, maar ook op persoonlijk vlak. Het is geweldig om te zien dat ze voldoening halen uit hun werk en dat we samen onze klanten helpen om hun bedrijven te laten groeien.”
“Ik ben supertrots op de groei die de Kingfishers hebben doorgemaakt, zowel op professioneel als op persoonlijk vlak.”
TAMARA BERGMANS
Het is dan ook niet verwonderlijk dat de teamuitstappen met stip bovenaan staan in het lijstje van favoriete momenten. “We zijn al samen naar de Ardennen, Leuven, Antwerpen en Ibiza geweest. Die ervaringen brengen ons als team zoveel dichter bij elkaar. Binnenkort staat onze volgende reis gepland: we gaan enkele dagen naar Sicilië om onze verjaardag te vieren!”
Daarnaast maken de dagdagelijkse dingen het werk bijzonder: “Samen lunchen en de nieuwtjes uit elkaars leven horen, dat vind ik super. Het is geweldig om te zien hoe ons dynamische team, ondanks de generatieverschillen, zo goed samenwerkt!”



“De uitstappen die we jaarlijks doen, brengen ons als team zoveel dichter bij elkaar.”
TAMARA BERGMANS
Blik op de toekomst
Tamara kijkt vol vertrouwen naar de toekomst. “Kingfisher marketing blijft groeien op een manier die in lijn ligt met onze kernwaarden. We blijven ons inzetten om bedrijven naar een hoger niveau te tillen. Bovendien krijgt het team alle ruimte om zich verder te ontwikkelen.”
Benieuwd wat de volgende 15 jaar voor ons in petto hebben!


